جلسه هم‌اندیشی با خانواده‌های زرندی

۰۷ مرداد ۱۳۹۶

عصر روز شنبه مورخ ۹۶/۰۵/۰۷ در راستای طراحی پروژه «زرند، شهری برای کودکان» جلسه‌ ۴ ساعته‌ای با ۲۶ نفر از پدر و مادران زرندی در تالار فرهنگیان زرند برگزار شد. هدف این جلسه ارزیابی وضعیت موجود شهر زرند و نیازسنجی از خانواده‌ها و کودکان و همچنین تشریح اهمیت مشارکت خانواده‌ها در «فاز مطالعاتی طراحی سازمان خدماتی شهر دوستدار کودک» بود.

گفتنی‌است در این جلسه علاوه بر تیم اجرا، گروه متخصص ۶ نفره‌ای مسئولیت تسهیلگری و ثبت و مستندسازی را بر عهده داشتند.


پس از حضور خانواده‌ها در تالار، کودکان به اتاق در نظر گرفته شده، جهت انجام فعالیت و بازی‌های خلاقانه هدایت شدند تا چندین فاکتور در نظر گرفته شده برای این گروه از بچه‌ها ثبت و مورد بررسی قرار گیرد.

والدین نیز پس از حضور در سالن مطالعه به چهار گروه تقسیم شدند و به انجام پویش‌ها و گفتگوهایی در مورد مشکلات شهر پیرامون کودکان پرداختند. هر یک از گروه‌ها توسط یک نفر تسهیلگر هدایت شده و شاخص‌ها و موارد مورد نظر سنجیده و ثبت می‌شدند. دغدغه خانواده‌ها در رابطه با شهر و کودکانشان مطرح گردید و پیشنهادهایی نیز از طرف والدین ارائه شد. در ادامه گروه ها با هم فکری یکدیگر راه حل هایی برای حل مشکلات شهر خود ارائه نموده و در نهایت نماینده هر گروه در بازه زمانی ۵ الی ۱۰ دقیقه ای به ارائه راه حل تیم خود برای تمامی حضار پرداختند.

یکی از اهداف مهم این جلسه آشنایی خانواده های زرندی با اهمیت مشارکت مردمی در ایجاد و پیشبرد اهداف شهر دوستدار کودک بود.

ارسال پاسخ
سومین کارگاه ضمن خدمت مربیان کودک زرندبرگزاری کارگاه «نمایش خلاق»

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *